left
right
Dorosłych
-
+
Wiek 0-4 dziecko
-
+
Wiek 4-13 dziecko
-
+
Wiek 4-8 dziecko z rodzicami
-
+
Zamknij
Wybierz

+48 184 71 07 30

Informator

Ogrody Sensoryczne Muszyna Zdrój

Nieodmiennie polecamy odwiedzić Ogrody Sensoryczne Muszyna Zdrój naszym Gościom. Miejsce niezwykłe i unikatowe o tym charakterze w Polsce. Ogrody oferują doświadczenie, które relaksuje, pomaga się wyciszyć, a nawet ma działanie terapeutyczne. 

Widok latem na Ogrody Sensoryczne w Muszyna Zdrój

Czego można doświadczyć w Ogrodach Sensorycznych? 


Obiekt podzielony jest na 8 Stref, które zaprojektowane są tak, aby w każdej prowokować inny rodzaj zmysłów i dostarczać unikalnych wrażeń. 

  • Strefa Wzroku - W zasadzie całe Ogrody Sensoryczne Muszyna to jedna wielka strefa angażująca wzrok, choć ta Strefa szczególnie jest zaprojektowana by cieszyć oko. Zachwycające kompozycje kwiatów, drzew i krzewów, a także widoki. Widać stąd panoramę Beskidu, muszyńskie zabytki, takie jak ruiny zamku czy barokowy kościół, a przy dobrej pogodzie nawet Tatry. 

 

  • Strefa Smaku - To miejsce, w którym można poczęstować się owocami z drzew lub krzewów. Czereśnie, maliny, porzeczki. Własnoręcznie zebrane stanowią zupełnie inne doświadczenie niż owoce kupione na targu. 

 

  • Strefy Zapachu oraz Zapachu i Dotyku - Tym razem zaangażowany jest zmysł węchu a cała Strefa jest pełna roślin o intensywnym aromacie. Rośliny dobrane są tak, aby potęgować wzajemnie swoje zapachy i tworzyć odprężające kompozycje. Rosną tu m.in. jodły, hiacynty, a także szereg ziół przyprawowych - mięta, szałwia, lub tymianek. Co ciekawe, Strefa ta płynnie przechodzi obszar angażujący dotyk. Część zapachów uaktywnia się dopiero przy ścieraniu liści w dłoniach. Odwiedzający są zachęcani do tego, by dotykać rośliny. Szczególnie ta Strefa pomyślana została dla osób niewidomych. Można zabawić się w rozpoznawanie roślin po zapachu a także fakturze liści. 

 

  • Strefa Dźwięku - Obszar, w którym nerwy koi dźwięk tutejszej ciszy. Ciszy, pośród której szumią drzewa, śpiewają ptaki oraz kojąco szmera strumyk. Strefa zaprojektowana jest także pod kątem akustycznym, aby potęgowane były doznania dźwiękowe. Nigdzie tak, jak tam nie jest tak słyszalne stąpanie po żwirze czy pohukiwanie sowy. Można usiąść, zamknąć oczy i się wyciszyć. 

 

  • Strefa Zdrowia - To obszar dla tych, którzy chcą nieco aktywniej spędzić czas w Ogrodach. Siłownia na świeżym powietrzu ze zróżnicowanym sprzętem do ćwiczeń. Te nie są co prawda zbyt forsowne, dlatego Strefa Zdrowia spodoba się osobom starszym lub chorym.  A to wszystko w towarzystwie świerków,klonów, klombów i pachnących róż. 

 

  • Strefa Afrodyty - Oprócz zmysłów Ogrody Sensoryczne Muszyna angażują także emocje. Strefa, w której rosną posadzone przez zakochanych i nowożeńców drzewka Afrodyty. Ta grecka boginii symbolicznie stale podlewa drzewka, o czym świadczyć ma jej pomnik. Drzew przybywa i powstaje tu niemały las miłości, a co ci je zasadzili wracają tu po latach podziwiając symbol swojego uczucia. Co ważne - zasadzenie drzewka wymaga wcześniej zgłoszenia. 
  • Strefa muszyńskich legend i bajek - To najnowsza ze Stref, a zainteresuje nas opowieściami z historii Muszyny Zdrój. Będzie coś o dawnych wierzeniach mieszkańców Państwa Muszyńskiego. Dowiemy się, jak były bite monety na rynku w Muszynie, posłuchamy legend o ukrytym skarbie, diable Borucie, studnicach, a otoczenie w postaci chociażby chatki czarownicy czy domków stylizowanych na dawne dzieje, pomoże lepiej wczuć się w klimat muszyńskich baśni i legend. Strefa nie tylko dla dzieci. 
Widok na Ogrody sensoryczne z wieży zimą 2024

Ogrody Sensoryczne Muszyna Zdrój - kiedy można zwiedzać, ile kosztuje wstęp oraz jak dojechać z Krynicy?

Ogrody Sensoryczne są otwarte przez cały rok, w każdym dniu tygodnia. Wstęp na teren obiektu jest wolny i bezpłatny. Nie można za to wprowadzać zwierząt - wyjątek stanowi sytuacja, w której pies jest przewodnikiem osoby niewidomej. 

Standardowy czas zwiedzania trwa około 60 minut, ale można poszczególne Strefy przemierzać we własnym tempie. Zwłaszcza że do dyspozycji odwiedzających jest także wiata wypoczynkowa, a sam obiekt stanowi świetny punkt widokowy. Trasa jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a napisy informacyjne wykonane także alfabetem Braille’a. 

Z Krynicy Zdrój najłatwiej dojechać tam drogą wojewódzką 761. Skręt do obiektu jest odpowiednio oznaczony, w kierunku Leluchowa. Są dwa wejścia - od ulicy Mściwujewskiego oraz pijalni wód Antoni. Na miejscu jest bezpłatny parking.

Planując wycieczkę do Muszyny, można przejechać 30 km kilometrów trasą Popradu i “zahaczyć” o zamek w Rytrze, kierując się w stronę Nowego Sącza.

Tata z dzieckiem podczas zimowego zwiedzania ogrodów sensorycznych w Muszynie


oświetlony ogród zimą

cudowne oświetlenie zimą w muszynie ogrodów
 

Zobacz inne

Mapa dojazdu

Piastun Spa & Wellness

© 2024 Piastun Spa & Wellness noclegi Krynica - wszystkie prawa zastrzeżone.

from by lemonpixel booking by hotres

Doba hotelowa

15:00 - 11:00

Posiłki

Śniadania

08:00 - 10:00

Obiadokolacje

16:00 - 18:00

Basen i sauny

Basen:   09:00-21:00
Sauny:  16:00-21:00

 

 

Bezpłatny

Internet Wi-Fi

Bezpłatny

Parking 3 strefowy

Akceptujemy

Zwierzęta

W całym obiekcie

Zakaz palenia

Piastun Spa & Wellness

Dojazd  ul. Wiejska 46,
33-380 Krynica-Zdrój

Recepcja   +48 18 471 07 30   piastun@piastun.eu
Paczkomat

Paczkomat bezpośrednio przy obiekcie. Nr: KZD02M



Rezerwacja online